Úvodní stránka - Mateřská škola Chlum u Třeboně

AHOJ ŠKOLKO

V rámci tohoto bloku jsme se seznamovali s našimi novými kamarády a někteří z nás byli ve školce úplně poprvé. Proto byl velký prostor pro snažší adaptaci dětí na MŠ a její režim. 

Naučili jsme se společný pozdrav, se kterým se každé ráno v kruhu vítáme.

MY JSME HRAVÁ DĚŤÁTKA,

ŘÍKAJÍ NÁM KOŤÁTKA.

HRAJEME SI, MALUJEME,

ZPÍVÁME A TANCUJEME.

VŠICHNI SE TU MÁME RÁDI,

A PROTO JSME KAMARÁDI.

 

V prvních dnech za námi přišla kočička Micka, která nás bude provázet celým školním rokem.  Aby kočička věděla, jak se jmenujeme my, zahráli jsme jí své jméno na metalofon. Zahráli jmse si hru ,, Která chybí kočička" pro rozvoj zrakového vnímání. Protože jsme třída koťátek, při rozcvičce jsme využili klubíčka k protahovacím cvikům. 

Poslechli jsme si příběh o ztracené kočičce, které jsme pomohli třídit klubíčka podle barev. procvičili jsme také sluchovou diferenciaci a koordinaci oko+ pohyb. S kočičkou jsme motali klubíčko z víček od petlahví. 

Procvičili jsme pravidelné střídání prvků při navlékání barevných klubíček. 

Abychom věděli, kdy mají naši kamarádi narozeniny, začali jsme vytvářet narozeninový kalendář. Ozdobili jsme si každý svůj rámeček, do kterého jsme vložili naší fotku a tu umístíme ve třídě na společnou nástěnku do správného ročního období, ve kterém slavíme narozeniny, na jejichž oslavu se můžeme s kamarády těšit. 

Patička

KONTAKTY

 

Mateřská škola Chlum u Třeboně
Sídl. Fr. Hrubína 371
378 04 Chlum u Třeboně

 

Telefon: 384 797 230

 

Ředitelka:

Mgr. Magdalena Cuřínová, tel.: 602 147 253

 

obrázek květiny

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout