Provozní doba: 6.15 – 16.00 hod.

Platby:

• školné pro šk. rok 2020/21 činí 473,-/měsíčně
  • stravné – viz. sekce stravování

Naše mateřská škola nabízí hezké, klidné a radostné prostředí pro děti ve věku zpravidla od 3 – 6 –ti let.

Je postavena na sídlišti v Chlumu u Třeboně, stranou od panelové zástavby, v klidné části, nedaleko parku. Kolem budovy se nachází prostorná a přehledná zahrada.

MŠ je přízemního typu, její interiér je slunný, prostorný, účelně dispozičně upravený, vkusně vybavený novým nábytkem. Před několika lety byla provedena rekonstrukce dětských umýváren, v létě r. 2014 se vzhled budovy proměnil díky nové, barevné fasádě a výměně oken.

K vylepšení exteriéru přispěla v roce 2016 rekonstrukce ploch a chodníků kolem MŠ. Školní zahrada byla dovybavena několika herními prvky.

Pro školní rok 2017/18 jsme ve spolupráci Městyse a fa Elvomont rekonstrukci třídy "Ptáčat", což pro děti znamená vylepšení především prostorových podmínek, ve kterých se dá kvalitněji realizovat mnoho činností, např. pohybových, výtvarných, dramatických...

Součástí školy je školní kuchyně, kde se připravují svačiny a obědy pro děti této školy a personál. Její rekonstrukce proběhla v létě 2018.

Kapacita naší školy je 60 dětí, rozdělených do tří tříd

•  „Ptáčata“, jsou ti nejmladší, nově příchozí.
  • Ve třídě „Koťátek“ jsou děti ve věku kolem 4 let.
  • Třídu „Štěňátek tvoří  ti věkem nejstarší.

Podrobnější informace v sekci TŘÍDY.

Naše MŠ je zapojena od 1.9.2019 v rámci Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání do projektu s názvem "Pro společný rozvoj II", č. 18-063/0015522.
Projekt je financován Evropskou unií a bude naplňován touto formou:

V období od 1.9.2019 do 31.8.2021 je z těchto peněz využívána v mateřské škole pozice školního asistenta. Dále se pedagogické pracovnice zúčastní vzdělávacích seminářů s tématem polytechnické výchovy. Poznatky následně budou moci využívat při práci s dětmi. Z finančních prostředků bude do mateřské školy také zakoupena didaktická pomůcka pro rozvoj dovedností a schopností dětí v jednotlivých oblastech, které jsou důležité pro úspěšné zvládnutí požadavků ve škole.

Služby pro ochranu osobních údajů zajišťuje Institut kybernetické bezpečnosti, z.ú. Hluboká nad Vltavou

V době nouzového stavu apelujeme na zodpovědnost rodičů.

Pokud jste některý z rodičů doma, nedávejte v této situaci své dítě do kolektivu.

Pomůžete tím minimalizovat kontakty k případnému šíření Covid 19.

Děkujeme za pochopení.