Třída Ptáčata

třída Ptáčata

Učitelka:  Hana DOLEŽALOVÁ
Asistent pedagoga:  Lucie Spurná

Třída ptáčátek je určena pro nejmenší děti, tzn. ve věku od 2,5 – 4 let a navštěvuje ji celkem 12 dětí.

Ptáčata mají svou vlastní třídu a vlastní třídní vzdělávací program. Díky individuálnímu přístupu jsou schopna lépe zvládat adaptaci a přechod z rodinného prostředí do MŠ. Třída je plně vybavena hračkami, didaktickými pomůckami, stolečky a působí příjemným a útulným dojmem.

Děti jsou zde vedeny k samostatnosti, tvořivé hře, rozvoji řeči a základům důležitých morálních hodnot.

Každé ráno začíná naším RANNÍM RITUÁLEM, kdy se všíchni společně pozdravíme a přivítáme říkankou doprovázenou pohybem, dále pak rádi cvičíme, tančíme, malujeme, zpíváme, hrajeme pohybové hry a poslouchám čtené či vypráněné pohádky.

Asi tak jednou za týden zařazujeme JAZYKOVOU CHVILKU, při níž si procvičujeme jazýčky. Podle situací, které vyplynou za daných okolností, si tvoříme společná pravidla, která si pak po celý rok připomínáme a snažíme se je dodržovat.
Při tom všem si ale nezapomínáme hrát, smát se a radovat ze všeho, co nám den přináší.

V době nouzového stavu apelujeme na zodpovědnost rodičů.

Pokud jste některý z rodičů doma, nedávejte v této situaci své dítě do kolektivu.

Pomůžete tím minimalizovat kontakty k případnému šíření Covid 19.

Děkujeme za pochopení.

Vážení rodiče, od 12.4. 2021 bude MŠ otevřena pro děti narozené do 31.8.2015
+ vyjímky pro určité profese zákonných zástupců (více info v sekci informace Pro rodiče)
Podmínkou účasti ve školce bude negativní antigenní test.
Testování proběhne po příchodu do MŠ 2x týdně (PO a ČT),
 provede ho zákonný zástupce dítěte za účasti učitelky.
 (test se provádí zavedením tyčinky do nosních dírek)
Ráno počítejte z organizačních důvodů a čekáním na výsledek testu se zdržením.

Testování se neprovádí, pokud dítě již prodělalo Covid- 19
a od pozitivního testu neuplynulo 90 dní.
V tomto případě je třeba přinést potvrzení od lékaře.

V případě nejasností volejte 602147253

V přiložené adrese najdete formulář -
"ŽÁDOST O OŠETŘOVNÉ PŘI PÉČI O DÍTĚ ZA KALENDÁŘNÍ MĚSÍC, VEK TERÉM BYLA UZAVŘENA ŠKOLA".

ŠKOLNÉ ZA MĚSÍC BŘEZEN A DALŠÍ DNY, VE KTERÝCH BUDE PRO MLADŠÍ DĚTI MŠ UZAVŘENA, NEBUDE STRHÁVÁNO.