Třída Ptáčata

Učitelky:

Hana DOLEŽALOVÁ

Bc. Lucie SPURNÁ

Třída ptáčátek je určena pro nejmenší děti, tzn. ve věku od 2,5 – 4 let.

Ptáčata mají svou vlastní třídu a vlastní třídní vzdělávací program. Díky individuálnímu přístupu jsou schopna lépe zvládat adaptaci a přechod z rodinného prostředí do MŠ. Třída je plně vybavena hračkami, didaktickými pomůckami, stolečky a působí příjemným a útulným dojmem.

Děti jsou zde vedeny k samostatnosti, tvořivé hře, rozvoji řeči a základům důležitých morálních hodnot.

Každé ráno začíná naším RANNÍM RITUÁLEM, kdy se všíchni společně pozdravíme a přivítáme říkankou doprovázenou pohybem, dále pak rádi cvičíme, tančíme, malujeme, zpíváme, hrajeme pohybové hry a poslouchám čtené či vypráněné pohádky.

Asi tak jednou za týden zařazujeme JAZYKOVOU CHVILKU, při níž si procvičujeme motoriku mluvidel. Podle situací, které vyplynou za daných okolností, si tvoříme společná pravidla, která si pak po celý rok připomínáme a snažíme se je dodržovat. Při tom všem si ale nezapomínáme hrát, smát se a radovat ze všeho, co nám den přináší.