Třída Koťata

Učitelky:  Mgr. Magdalena Cuřínová a Bc. Lenka Klufová

Asistent pedagoga: Miroslava Šafářová

Třídu koťátek navštěvuje 23 dětí. Jejich věk se pohybuje kolem 4 let.
Ve třídě máme kočičí deníček, který ukrývá naše kočičí tajemství.
Všechna koťátka jsou hravá, proto i my si rády hrajeme. Cvičíme, hrajeme pohybové hry, honičky nebo hry se zpěvem.
Aby nám všem bylo veselo, často zpíváme – nejraději s kytarou. A nejen zpíváme. Hrajeme si s tóny, procvičujeme v písničkách a říkadlech rytmus, hrajeme na tělo nebo využíváme Orfových nástrojů a zabýváme se ještě dalšími věcmi, které k hudbě patří.

Také rádi tvoříme – stříháme, modelujeme, kreslíme, malujeme a zkoušíme různé výtvarné techniky.
Při všech činnostech nezapomínáme využívat a rozvíjet naši fantazii. A to by jste koukali, co nás někdy napadne.

Každý den je pro děti připraveno mnoho zajímavých činností, které slouží k jejich rozvoji pohybovému, rozumovému, jazykovému, sluchovému, zrakovému, dále přispíváme k rozvoji grafomotoriky, předmatemtických, časoprostorových představ aj.

Naše rituály:

Ranní přivítání - když si ráno uklidíme hračky, sejdeme se všichni v kroužku, přivítáme se společnou básničkou, písničkou a chvilku si povídáme na určité téma.
Při tom všem trénujeme pozornost, myšlení, jazykové vyjadřování a musíme také vědět, že neskáčeme druhým kamarádům do řeči

Oslavy narozenin – den, kdy má některé z dětí ze třídy narozeniny, je pro ně slavnostní. Většinou obdaruje své kamarády sladkou pozorností, ostatní mu popřejí, zazpívají písničku s přáním a radosti se užije, když od ostatních dostane „hobla“.
Ve třídě vyrobíme všichni společně jako překvapení narozeninovou čelenku, kterou je oslavenec po celý den ozdobený.

Pravidla třídy – během roku si ve třídě s dětmi stanovujeme dle aktuální situace pravidla, která se snažíme všichni společně dodržovat a která nám pomáhají mít ve třídě určitý řád, který je srozumitelný všem.

V době nouzového stavu apelujeme na zodpovědnost rodičů.

Pokud jste některý z rodičů doma, nedávejte v této situaci své dítě do kolektivu.

Pomůžete tím minimalizovat kontakty k případnému šíření Covid 19.

Děkujeme za pochopení.

Vážení rodiče, od 12.4. 2021 bude MŠ otevřena pro děti narozené do 31.8.2015
+ vyjímky pro určité profese zákonných zástupců (více info v sekci informace Pro rodiče)
Podmínkou účasti ve školce bude negativní antigenní test.
Testování proběhne po příchodu do MŠ 2x týdně (PO a ČT),
 provede ho zákonný zástupce dítěte za účasti učitelky.
 (test se provádí zavedením tyčinky do nosních dírek)
Ráno počítejte z organizačních důvodů a čekáním na výsledek testu se zdržením.

Testování se neprovádí, pokud dítě již prodělalo Covid- 19
a od pozitivního testu neuplynulo 90 dní.
V tomto případě je třeba přinést potvrzení od lékaře.

V případě nejasností volejte 602147253

V přiložené adrese najdete formulář -
"ŽÁDOST O OŠETŘOVNÉ PŘI PÉČI O DÍTĚ ZA KALENDÁŘNÍ MĚSÍC, VEK TERÉM BYLA UZAVŘENA ŠKOLA".

ŠKOLNÉ ZA MĚSÍC BŘEZEN A DALŠÍ DNY, VE KTERÝCH BUDE PRO MLADŠÍ DĚTI MŠ UZAVŘENA, NEBUDE STRHÁVÁNO.