Třída Štěňata

• Martina Novotná
  • Mgr. Lucie Černická
  • Bc. Ivana Pokorná

Třídu ŠTĚŇATA navštěvují v tomto školním roce děti ve věku 5 - 7 let. Protože jsou všechny děti předškolního věku, zaměřujeme se více na činnosti spojené s přípravou na vstup do 1. třídy.

Všechny činnosti provádíme hravou formou, protože hra je pro děti přirozená již od narození. Děti mají rády pohyb a různé činnosti s ním spojené, proto zařazujeme ranní cvičení obohacené o prvky jógy, pohybové hry a další aktivity spojené s pohybem a pohybovým vyžitím.
Cvičíme na nářadí, využíváme míče, tyče, překážkové dráhy a různé jiné náčiní.

Rádi si společně zpíváme písničky s doprovodem na klavír a Orfovy hudební nástroje, které ještě doplňujeme pohybem.
Učíme se básničky a říkanky, čteme a vyprávíme si pohádky, tím si procvičujeme paměť , řeč a vyjadřování.

Nezapomínáme ani na výtvarné činnosti, které jsou u dětí velice oblíbené. Využíváme různé materiály a výtvarné techniky, podporujeme rozvoj dětské fantazie a představivosti.

Velký prostor věnujeme grafomotorickým cvičením, pomocí nichž si děti uvolňují zápěstí ruky, naučí se správně držet tužku a to vše napomáhá k snadnějšímu psaní v první třídě.
Pomocí pracovních listů s různým zaměřením rozvíjíme logické myšlení, prostorovou orientaci, zrakové vnímání, předmatematické představy, aj.

Každý den zahájíme rituálem - říkankou, písničkou, pěkně se spolu přivítáme a těšíme se, co hezkého a zajímavého nám den ve školce přinese.
Nezapomeneme ani na našeho plyšového kamaráda- štěňátko, kterému děti v průběhu prvního společného týdne v MŠ vymyslí jméno a který na ně bude ve školce každý den čekat.

V době nouzového stavu apelujeme na zodpovědnost rodičů.

Pokud jste některý z rodičů doma, nedávejte v této situaci své dítě do kolektivu.

Pomůžete tím minimalizovat kontakty k případnému šíření Covid 19.

Děkujeme za pochopení.

Vážení rodiče, od 12.4. 2021 bude MŠ otevřena pro děti narozené do 31.8.2015
+ vyjímky pro určité profese zákonných zástupců (více info v sekci informace Pro rodiče)
Podmínkou účasti ve školce bude negativní antigenní test.
Testování proběhne po příchodu do MŠ 2x týdně (PO a ČT),
 provede ho zákonný zástupce dítěte za účasti učitelky.
 (test se provádí zavedením tyčinky do nosních dírek)
Ráno počítejte z organizačních důvodů a čekáním na výsledek testu se zdržením.

Testování se neprovádí, pokud dítě již prodělalo Covid- 19
a od pozitivního testu neuplynulo 90 dní.
V tomto případě je třeba přinést potvrzení od lékaře.

V případě nejasností volejte 602147253

V přiložené adrese najdete formulář -
"ŽÁDOST O OŠETŘOVNÉ PŘI PÉČI O DÍTĚ ZA KALENDÁŘNÍ MĚSÍC, VEK TERÉM BYLA UZAVŘENA ŠKOLA".

ŠKOLNÉ ZA MĚSÍC BŘEZEN A DALŠÍ DNY, VE KTERÝCH BUDE PRO MLADŠÍ DĚTI MŠ UZAVŘENA, NEBUDE STRHÁVÁNO.