Úvodní stránka - Mateřská škola Chlum u Třeboně

Třída Štěňata

Učitelky:   

  • Martina Novotná
  • Bc Ivana Pokorná
  • Miroslava Šafářová - asistent pedagoga

 

Třídu ŠTĚŇATA navštěvují v tomto školním roce děti ve věku 5 - 7 let. Protože jsou všechny děti předškolního věku, zaměřujeme se více na činnosti spojené s přípravou na vstup do 1. třídy.

Všechny činnosti provádíme hravou formou, protože hra je pro děti přirozená již od narození. Děti mají rády pohyb a různé činnosti s ním spojené, proto zařazujeme ranní cvičení obohacené o prvky jógy, pohybové hry a další aktivity spojené s pohybem a pohybovým vyžitím.
Cvičíme na nářadí, využíváme míče, tyče, překážkové dráhy a různé jiné náčiní.

Rádi si společně zpíváme písničky s doprovodem na klavír a Orfovy hudební nástroje, které ještě doplňujeme pohybem.
Učíme se básničky a říkanky, čteme a vyprávíme si pohádky, tím si procvičujeme paměť, řeč a vyjadřování.

Nezapomínáme ani na výtvarné činnosti, které jsou u dětí velice oblíbené. Využíváme různé materiály a výtvarné techniky, podporujeme rozvoj dětské fantazie a představivosti.

Velký prostor věnujeme grafomotorickým cvičením, pomocí nichž si děti uvolňují zápěstí ruky, naučí se správně držet tužku a to vše napomáhá k snadnějšímu psaní v první třídě.
Pomocí pracovních listů s různým zaměřením rozvíjíme logické myšlení, prostorovou orientaci, zrakové vnímání, předmatematické představy, aj.

Každý den zahájíme rituálem - říkankou, písničkou, pěkně se spolu přivítáme a těšíme se, co hezkého a zajímavého nám den ve školce přinese.
Nezapomeneme ani na našeho plyšového kamaráda- štěňátko, kterému děti v průběhu prvního společného týdne v MŠ vymyslí jméno a který na ně bude ve školce každý den čekat.

 

Patička

KONTAKTY

 

Mateřská škola Chlum u Třeboně
Sídl. Fr. Hrubína 371
378 04 Chlum u Třeboně

 

Telefon: 384 797 230

 

Ředitelka:

Mgr. Magdalena Cuřínová, tel.: 602 147 253

 

obrázek květiny

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout