Informace pro rodiče

OD 1.9.2021 umožněn rodičům vstup do šatny - prosíme s rouškou.   V MŠ není povinnost testování.

Co se týká dětí, které dovršily 6 let věku, tak se na ně vztahují pravidla stejná jako pro všechny osoby vracející se ze zahraničí."Dle ministerstva zdravotnictví  - "Pokud se děti ve věku do 6 let vrátí ze země s velmi vysokým rizikem nákazy, resp. s extrémním rizikem nákazy, nejsou povinny prokázat se negativním testem, ale jsou automaticky povinny zůstat v samoizolaci po dobu 7 dnů, resp. 10 dnů, od vstupu do ČR.

I kdyby se podrobily testu a výsledek by byl negativní, není možné takto prolomit povinnost samoizolace.

Výše úplaty pro školní rok 2021/22  je stanovena na    420,- Kč/měsíc.

Co usnadní vašemu dítěti fungování v MŠ?

• Co největší samostatnost.
  • Používat WC, popř. kapesník
  • Orientovat se ve svém oblečení, snažit se samostatně oblékat
  • Používat lžíci a hrneček - dbejte už v tomto věku na správné držení lžíce (tužky), špatně získaný návyk se pak hůře odstraňuje
  • Být zvyklé si uklízet po sobě věci
  • Reagovat na pokyny dospělého - dodržovat stanovená pravidla chování

Jak vypadá NÁŠ DEN

Časně ráno k nám začínají přicházet první rodiče s dětmi. Děti bývají sloučené do 7.30 hod. v jedné třídě. Poté se každé z dětí přejde se svou paní učitelkou do třídy. Tento čas je věnován spontánním hrám.

Okolo 8.30 si zacvičíme. Zařazujeme přirozené cviky (chůzi, běh, poskoky, skoky, lezení…), zdravotní cvičení na protažení a posílení svalových skupin, hrajeme pohybové hry, honičky, hry se zpěvem. K tomu využíváme různá nářadí nebo náčiní. Cvičení zpestřujeme využitím balančních míčů, což přispíva k rozvoji hrubé motoriky a koordinace celého těla. Využíváme také prvků jógy.

Dopoledne ještě zahrnuje svačinu a různé aktivity, vycházející ze Školního vzdělávacího programu "Náš svět". Jsou vždy motivované na určité téma. V činnostech s dětmi učitelky přispívají k rozvoji dětské osobnosti v různých oblastech a cíleně rozvíjí  schopnosti a dovednosti dětí.

Vždy, když počasí dovolí, trávíme část dopoledne pobytem venku.

Poté následuje oběd, po němž první děti odcházejí domů.

Ty, které zůstávají, čeká odpolední spánek. Ještě si přečteme pohádku, či zazpíváme písničky a zachumláme se do peřinek.

Po odpočinku následuje malá svačinka a volné hry dětí.

CO DĚTI POTŘEBUJÍ

Aby se v naší mateřské škole děti cítily pohodlně, je dobré, abyste je z domova vybavili následujícími věcmi:

• Pohodlné a praktické oblečení do vnitřních prostor školy – nejlépe tričko a tepláky. Počítejte s tím, že ve školce se tvoří a že se snadno může dítě umazat, např. od barev
  • Pevné přezůvky – ne pantofle. Běháme, hrajeme honičky a pantofle jsou pro tyto činnosti nevyhovující, ba přímo nebezpečné!
  • Oblečení pro pobyt venku – dle ročního období, vhodná obuv do písku, popř. vlhké trávy
  • V šatně má každé dítě svůj sáček, do kterého je dobré umístit náhradní oblečení, včetně spodního prádla a ponožek. Hodí se zde mít i pláštěnku.
  • Pro odpolední spánek pyžamo