Informace pro rodiče

Vyjímky pro přijetí dětí narozených později než 31.8.2015 do MŠ, od 12.4.2021, se vztahují na tyto vybrané profese:

zdravotničtí pracovníci poskytovatelů zdravotních služeb
pedagogičtí pracovníci, kteří zajišťují prezenční vzdělávání v mateřské škole, základní škole, školní družině, školním klubu, v oborech vzdělání Praktická škola jednoletá nebo Praktická škola dvouletá pedagogičtí pracovníci školských zařízení pro výkon ústavní nebo ochranné výchovy,
zaměstnanci bezpečnostních sborů
příslušníci ozbrojených sil
zaměstnanci orgánů ochrany veřejného zdraví
zaměstnanci uvedení v § 115 odst. 1 a další zaměstnanci v sociálních službách podle zákona č. 108/2006 Sb., o sociálních službách, ve znění pozdějších předpisů
zaměstnanci Úřadu práce České republiky
zaměstnanci České správy sociálního zabezpečení a okresních správ sociálního zabezpečení
zaměstnanci Finanční správy České republiky

Příslušnost k vybraným profesím zákonný zástupce doloží škole potvrzením zaměstnavatele.

Testování bude probíhat v malé příchozí chodbičce v levém křídle školky, kde budou připraveny testovací sady a dezinfekce. Testovat budou rodiče, za asistence učitelky.
Vše společně zvládneme
.smiley                                                                   https://testovani.edu.cz/pro-rodice                                   https://testovani.edu.cz/jak-na-to-ve-skole

V případě, že se dítě neúčastní prezenčního vzdělávání a nebude se účastnit testování, bude jeho absence považována za omluvenou.

Předpokládané uzavření MŠ v době letních prázdnin po 19.7.2021 - pá 13.8.2021

Výše úplaty pro školní rok 2020/21  je stanovena na    473,- Kč/měsíc.

Co usnadní vašemu dítěti fungování v MŠ?

• Co největší samostatnost.
  • Používat WC, popř. kapesník
  • Orientovat se ve svém oblečení, snažit se samostatně oblékat
  • Používat lžíci a hrneček - dbejte už v tomto věku na správné držení lžíce (tužky), špatně získaný návyk se pak hůře odstraňuje
  • Být zvyklé si uklízet po sobě věci
  • Reagovat na pokyny dospělého - dodržovat stanovená pravidla chování

Jak vypadá NÁŠ DEN

Časně ráno k nám začínají přicházet první rodiče s dětmi. Děti bývají sloučené do 7.30 hod. v jedné třídě. Poté se každé z dětí přejde se svou paní učitelkou do třídy. Tento čas je věnován spontánním hrám.

Okolo 8.30 si zacvičíme. Zařazujeme přirozené cviky (chůzi, běh, poskoky, skoky, lezení…), zdravotní cvičení na protažení a posílení svalových skupin, hrajeme pohybové hry, honičky, hry se zpěvem. K tomu využíváme různá nářadí nebo náčiní. Cvičení zpestřujeme využitím balančních míčů, což přispíva k rozvoji hrubé motoriky a koordinace celého těla. Využíváme také prvků jógy.

Dopoledne ještě zahrnuje svačinu a různé aktivity, vycházející ze Školního vzdělávacího programu "Náš svět". Jsou vždy motivované na určité téma. V činnostech s dětmi učitelky přispívají k rozvoji dětské osobnosti v různých oblastech a cíleně rozvíjí  schopnosti a dovednosti dětí.

Vždy, když počasí dovolí, trávíme část dopoledne pobytem venku.

Poté následuje oběd, po němž první děti odcházejí domů.

Ty, které zůstávají, čeká odpolední spánek. Ještě si přečteme pohádku, či zazpíváme písničky a zachumláme se do peřinek.

Po odpočinku následuje malá svačinka a volné hry dětí.

CO DĚTI POTŘEBUJÍ

Aby se v naší mateřské škole děti cítily pohodlně, je dobré, abyste je z domova vybavili následujícími věcmi:

• Pohodlné a praktické oblečení do vnitřních prostor školy – nejlépe tričko a tepláky. Počítejte s tím, že ve školce se tvoří a že se snadno může dítě umazat, např. od barev
  • Pevné přezůvky – ne pantofle. Běháme, hrajeme honičky a pantofle jsou pro tyto činnosti nevyhovující, ba přímo nebezpečné!
  • Oblečení pro pobyt venku – dle ročního období, vhodná obuv do písku, popř. vlhké trávy
  • V šatně má každé dítě svůj sáček, do kterého je dobré umístit náhradní oblečení, včetně spodního prádla a ponožek. Hodí se zde mít i pláštěnku.
  • Pro odpolední spánek pyžamo

V době nouzového stavu apelujeme na zodpovědnost rodičů.

Pokud jste některý z rodičů doma, nedávejte v této situaci své dítě do kolektivu.

Pomůžete tím minimalizovat kontakty k případnému šíření Covid 19.

Děkujeme za pochopení.

Vážení rodiče, od 12.4. 2021 bude MŠ otevřena pro děti narozené do 31.8.2015
+ vyjímky pro určité profese zákonných zástupců (více info v sekci informace Pro rodiče)
Podmínkou účasti ve školce bude negativní antigenní test.
Testování proběhne po příchodu do MŠ 2x týdně (PO a ČT),
 provede ho zákonný zástupce dítěte za účasti učitelky.
 (test se provádí zavedením tyčinky do nosních dírek)
Ráno počítejte z organizačních důvodů a čekáním na výsledek testu se zdržením.

Testování se neprovádí, pokud dítě již prodělalo Covid- 19
a od pozitivního testu neuplynulo 90 dní.
V tomto případě je třeba přinést potvrzení od lékaře.

V případě nejasností volejte 602147253

V přiložené adrese najdete formulář -
"ŽÁDOST O OŠETŘOVNÉ PŘI PÉČI O DÍTĚ ZA KALENDÁŘNÍ MĚSÍC, VEK TERÉM BYLA UZAVŘENA ŠKOLA".

ŠKOLNÉ ZA MĚSÍC BŘEZEN A DALŠÍ DNY, VE KTERÝCH BUDE PRO MLADŠÍ DĚTI MŠ UZAVŘENA, NEBUDE STRHÁVÁNO.